Ostatnio u nas szaleństwo, przez …cykające świerszcze.Mateusz panicznie boi się owadów.Kiedy leci mucha, osa,lezie pająk dostaje histerii.Ostatnio kupiliśmy rośliny owadożerne na chwile pomogło ale mały odkrył,że owady dalej …są i ciężko.Teraz nie śpi po nocach przez świerszcze, boi się ,że są w pokoju,że na niego idą:(Próbowałam włączać cichą muzykę ale on ma taki słuch…Zasypia dopiero nad ranem i śpi do 13, 14 w południe,Ja niestety po nie śpię w nocy i w dzień też nie mogę bo muszę zająć się Piotrkiem, psem, domem.Takie to nasze wakacje.Te świerszcze słychać nawet gdy okna są zamknięte.A z tymi owadami jest straszny problem, jeszcze kiedyś, pod czas diagnozy przez muchę w pokoju musiano przerwać diagnozę i sztab psychologów, pedagogów, z psychiatrą musiało łapać muchę…Trochę to śmiesznie,ale nie na co dzień bo na co dzień dziecko ucieka na ślepo nawet na ulice, dostaje strasznej paniki,a w domu, nawet wygonienie owada nie pomaga, trzeba go zamordować,a by syn się uspokoił.Cóż po za tym u nas…czekamy na zasiłki, będziemy składać nowe wnioski bo od 1 sierpnia można.Komisja Mateusza mnie przeraża, bo co tu kryć od chwili złożenia wniosku do wydania orzeczenia minie ok 2 miesiące, a to są mniejsze pieniądze, których mam i tak mało po wszystkich opłatach,A jeszcze to orzeczenie jest zawsze niespodzianką co w nim będzie…czy to co w nim będzie nie odbierze prawa doświadczeń…Wczoraj patrzyłam w sklepie zeszytów, muszę jeszcze kupić do szkoły zeszyty, okładki, przybory geometryczne, stroje na w-f, buty itd.Może ktoś powie,że to nie wiele ale dla mnie to wiele i to bardzo.Nawet dlatego,że chłopcy nie tolerują pewnych zeszytów, rodzaju okładki, koloru kratki,a same wkłady do długopisu dla Piotrka to ok 16 zł.Ale co tu narzekać…czas dokończyć obiad:)Od wizyty u gastrologa znów króluje u nas …królik:)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

6 thoughts on “

 1. Różnie jest w tym autyzmie. Mój syn lubi owady, łapie muchy i swierszcze a córka ich raczej unika. Martwilam się Twoim zniknięciem z fb. Trzymajcie się ciepło.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  1. Są problemy techniczne i facebookiem i blokiem.Więc znikam z przymusu:(Serdecznie pozdrawiam.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Asiu, najlepszym pomysłem sa takie siatki moskitiery na rzep, kosztują parę złotych a nic nie wejdzie do domu nawet meszki.
  Moja córka też woła mnie jak wpadnie mucha do domu żebym ja zabiła. Pozostałe owady sama skutecznie zabija.
  Za to mój mąż jak zobaczy szerszenia, ose albo pszczole to dostaje ataku paniki:-)
  My też mieliśmy swierszcza w domu, za nic nie mogłam zasnąć także rozumiem Mateusza:-)
  Może kup mi takie tabletki ziołowe benosen, ja dawałem córce jak miała kłopoty ze snem, pomogło.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  1. Niestety on słyszy te świerszcze i nie ma spania,już dostał lek od lekarza ale nie podziałał.To jest straszna panika on siedzi sztywny w łóżku jak by go szli zabić:(Taki jest ,że zapachy i dźwięki czuje bardziej i bardziej reaguje. Te świerszcze są na zewnątrz.Pozdrawiam

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Moim zdaniem Mateusz ma tzw. stany lękowe. U nas był taki czas, że córka bała się mnóstwa rzeczy i wpadała w panikę. Brała przez ponad rok kapsułki z olejem konopnym zawierającym CBD i CBDa 3%, oczywiście są one bez thc( czyli substancji psychoaktywnych ) i to pomogło. Stała się bardziej odważna i śmiała. A przed wizytą u stomatologa dawałam jej hydroksyzynę w syropie, uspokajała się. Jest też świetna przy kłopotach ze snem.
  Pozdrawiam i współczuję z powodu bezsennych nocy…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  1. Autyzm ma to do siebie,że dzieci mają różne reakcje.Ja dziś znalazłam super mieszkanie do wynajęcia 2 pokoje 45m,do szkoły tylko 10 min piechotą ale cóż kiedy człowiek chce kaucję przy podpisaniu umowy.Razem z czynszem to 2700 zł tam płaciła bym o 100 zł mniej niż tu,ale niestety do puki tu mieszkam muszę płacić normalnie.I przeprowadzka też kosztuje bardzo mi smutno ,że nie stać mnie na wynajęcie tamtego mieszkania.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *